atlaslogo

Esenler Kaymakamlığı 16 Devlet Okulunu 3D Eğitime Geçirdi

Esenler 3d eğitim

 

Geçtiğimiz sene Esenler Oruç Reis İlk Öğretim Okulunda kullanılmaya başlanan 3D Eğitim Sistemi 2015 yılı mart ayından itibaren esenlerde 16 okula kurulmuştur.

Bu Proje İstanbul Kalkınma Ajansı’nın Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı 2014 yılında Aldığı hibe karşılığında hizmete sunulmuştur.

Dünya ile eş zamanlı olarak ülkemizde de uygulanmaya başlanan 3 boyutlu eğitim sistemleri;

öğrencilerin derse olan ilgisinin ve sınavlarındaki başarısının artmasını sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda öğrenilen bilgilerin kalıcı olmasına olanak sağlıyor.Bu Set’in içinde Fizik, Kimya, Biyoloji, Cografya, Matematik, Geometri gibi fen bilimleri derslerini hem 3 boyutlu hemde bütün deneyleri mouse eşliğinde yapabilecekleri simülasyonlar bulunuyor.Teknolojinin ilerlemesi ile bilişim çağına giren ülkemizde eğitim, yıllardır hep bir adım geride kalmıştır. Dolayısıyla dersteki verim düşmüş ve öğrencinin okula olan sevgiside azalmıştır. Bu durum karşısında öğrencileri yeniden derslere motive etmek amacıyla İSTKA çağrısı kapsamında Esenler Kaymakamlığı Avrupa Birliği Projeleri Merkezi tarafından hazırlanan”Esenler’de Eğlenerek Öğreniyorum” Projesi başarılı bulunarak hibe almaya hak kazanmış olup, 19 Haziran 2014 Perşembe günü proje sözleşme protokolü İstanbul Kalkınma Ajansı ile Esenler Kaymakamlığı Arasında İmzalanmıştı.

 

Designmate firmasının Türkiye Distrübütoru Olan Atlas 3D Egitim A.Ş’ nin Hayata Geçirdiği proje Esenler bölgesinde 16 okula kuruldu. Ygs-Lys Görsel eğitim seti ile Sınavlarında başarılarına başarı katacak 16 okul

Kurulan 16 Okul : 125. Ortaokulu, Atışalanı Ortaokulu, Birlik Ortaokulu, Engin Can Güre Ortaokulu, Fatih İmam Hatip Ortaokulu, Kazım Karabekir İmam Hatip Ortaokulu, Menderes Ortaokulu, Oruç Reis Ortaokulu, Özdebir Ortaoklu, Tacirler Eğitim Vakfı İmam Hatip Ortaokulu, Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Amiral Vehbi Ziya Dümer Anadolu Lisesi, Atışalanı Anadolu Lisesi, Esenler Tuna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İbrahim Turan Anadolu Lisesi, Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi